Naslovnica VIJESTI Mnogi Hrvati nisu svjesni kakvog dragulja imaju, stranci jesu: Dokaz su novi...

Mnogi Hrvati nisu svjesni kakvog dragulja imaju, stranci jesu: Dokaz su novi komentari o Gvardiolu

76
0

Hrvatska je kroz svoju historiju dala mnoge vrhunske fudbalere, a jedan od njih, iako još uvijek vrlo mlad, svakako je Joško Gvardiol. Na našim prostorima nije rijetkost da ne cijenimo dovoljno svoje, pa tako mnogi Hrvati možda nisu svjesni kakav dragulj zapravo imaju, dok su stranci to prepoznali. To potvrđuju i nove pohvale nakon posljednje utakmice Manchester Cityja.

Manchester City je i dalje neporažen u Premier ligi – četiri utakmice i četiri pobjede. Jučer su, nakon preokreta, pobijedili Brentford s 2:1 i nastavili sa maksimalnim učinkom.

Iako je Wissa doveo goste u vodstvo već u prvoj minuti, Erling Haaland je bio ključna figura. Norveška gol-mašina postigla je golove u 19. i 32. minuti, osiguravši četvrti uzastopni trijumf za Građane.

Haaland je zabio u svakoj od prve četiri utakmice, ima dva hat-tricka i već je na devet golova, što ga čini liderom liste strijelaca ispred Salaha i ostalih koji imaju po tri gola.

Međutim, ovaj članak posvećen je drugoj zvijezdi Manchester Cityja – defanzivcu Jošku Gvardiolu.

Gvardiol je ušao u igru na poluvremenu umjesto Lewisa i bio jedan od najboljih igrača na terenu u drugom dijelu utakmice. Engleski mediji su nakon utakmice istakli njegovu izvrsnu predstavu.

Goal je napisao:

“Snagom i iskustvom je unaprijedio igru Manchester Cityja u odnosu na Lewisa. Izvrsno je igrao u odbrani i bio velika prijetnja i u napadu.”

90min je istaknuo:

“Manchester City gotovo da nije imao problema nakon Gvardiolovog ulaska na poluvremenu.”

Manchester City News je dodao:

“Joško Gvardiol i Rodri su uvedeni na poluvremenu kako bi City dominirao u drugom poluvremenu, što pokazuje koliko je Gvardiol postao važan. Elegantna predstava na lijevom boku. Nažalost, nije imao sreće što nije upisao asistenciju nakon izvrsnog prolaska kroz sredinu.”

Drugi hrvatski fudbaler u redovima Cityja, Mateo Kovačić, odigrao je prvo poluvrijeme jučerašnje utakmice.

Naredni izazov za Manchester City slijedi za tri dana na Etihadu, kada dolazi Inter u okviru 1. kola Lige prvaka. Četiri dana nakon toga, očekuje ih novi domaći meč u ligi protiv Arsenala, što će biti drugi veliki derbi za Građane ove sezone u ligi, nakon uvodnog trijumfa protiv Chelseaja.

Izvor: novi.ba