Naslovnica SPORT LIGA NACIJA: Belgija savladala Izrael, Italija preokretom došla do pobjede u klasiku...

LIGA NACIJA: Belgija savladala Izrael, Italija preokretom došla do pobjede u klasiku protiv Francuske (VIDEO)

66
0

[{“img”:”\/img\/vijesti\/2024\/09\/v2_27.jpg”,”full”:”\/img\/vijesti\/2024\/09\/v2_27.jpg”,”caption”:”Foto: TWITTER”,”bg”:”312827″},{“img”:”\/img\/vijesti\/2024\/09\/v1_71.jpg”,”full”:”\/img\/vijesti\/2024\/09\/v1_71.jpg”,”caption”:”Foto: TWITTER”,”bg”:”2b3027″},{“img”:”\/img\/vijesti\/2024\/09\/v3_12.jpg”,”full”:”\/img\/vijesti\/2024\/09\/v3_12.jpg”,”caption”:”Foto: TWITTER”,”bg”:”d7cac9″},{“img”:”\/img\/vijesti\/2024\/09\/v5_1.jpg”,”full”:”\/img\/vijesti\/2024\/09\/v5_1.jpg”,”caption”:”Foto: TWITTER”,”bg”:”904152″},{“img”:”\/img\/vijesti\/2024\/09\/v6_1.jpg”,”full”:”\/img\/vijesti\/2024\/09\/v6_1.jpg”,”caption”:”Foto: TWITTER”,”bg”:”2a2f35″}]

Belgija – Izrael 3:1

Belgija je prvom kolu grupe 2, Lige A savladala Izrael sa 3:1. Popularni ‘Crveni đavoli’ do vodstva su došli u 21. minuti kada je proradila veza iz Manchester Citya, Doku je asistirao De Bruyneu. Ipak, do kraja prvog dijela Izrael dolazi do izjednačenja i to autogolom Castagneom. Početak drugog poluvremena donio je novo vodstvo Belgije, Tielemans je pogodio, a asistenciju je upisao Openda. Do kraja susreta, Kevin De Bruyne sa bijele tačke u 52. minuti pogađa za 3:1.

Francuska – Italija 1:3

Evropski klasik igrale su u Parizu reprezentacije Francuske i Italije, a gosti su nakon preokreta slavili sa 1:3. Domaćin je preko Barcole u 13. sekundi meča došao do prednosti, a to je ujedno i najbrži gol u historiji Lige nacija. No, do poluvremena gosti golom Dimarca dolaze do poravnanja, asistenciju je upisao povratnik u reprezentaciju Tonali. U nastavku, Frattesi je u 50. minuti postigao gol za preokret “Azzura”, a do kraja susreta rezervista Raspadori postiže gol u 74. minuti za konačnih 1:3.

Slovenija – Austrija 1:1

Na stadionu Stožice, Slovenija je u okviru Lige B ugostila Austriju u meču koji je završen podjelom bodova, rezultatom 1:1. Možda i prva zvijezda slovenačke reprezentacije, napadač Benjamin Šeško je u 16. minuti sa bijele tačke doveo domaćina u vodstvo, a gosti veoma brzo uzvraćaju. Igrala se 28. minuta kada je pogodio Laimer na asistenciju Mwenea.

Island – Crna Gora 2:0

Island je na domaćem terenu u Reykjaviku ugostio reprezentaciju Crne Gore koju sa klupe predvodi bivši selektor reprezentacije BiH, Robert Prosinečki. Domaćin je do vodstva stigao u finišu prvog poluvremena, tačnije u 39. minuti je pogodio Oskarson na asistenciju Gudmundssona, a u 58. minuti Dorsteinsson donosi Islandu prednost od 2:0 što je bilo dovoljno konačnu pobjedu.

Wales – Turska 0:0

Jedina utakmica bez golova u večernjem terminu igrana je u Cardiffu gdje je Wales ugostio Tursku. Mreže su tokom svih 90 minuta mirovale uprkos činjenici da su gosti od 62. minute igrali sa igračem manje. Igrač Galatasaraya Baris Alper Yilmaz je dobio drugi žuti odnosno crveni karton.

Kosovo – Rumunija 0:3

U okviru Lige C, grupe 2, Kosovo je na domaćem terenu ugostilo sjajnu Rumuniju koja je slavila sa ubjedljivih 0:3. Gosti su do vodstva stigli golom Dennisa Mana, koji je u 40. minuti pogodio na asistenciju Razvana Marina, koji je u 51. minuti sa bijele tačke postigao drugi gol za Rumuniju i vodstovo od 0:2. Do kraja susreta napadač Trabzonspora, Denis Dragus pogađa za konačnih 0:3 i nastavak dobrih partija reprezentacije Rumunije.